Nowoczesna, energooszczędna parterówka z dwustanowiskowym garażem  – odkryj atuty tego projektu

Nowoczesna, energooszczędna parterówka z dwustanowiskowym garażem – odkryj atuty tego projektu

29 lutego 2024 Wyłączono przez redakcja

W czasach, gdy ekologia  i oszczędność energii nabierają coraz większego znaczenia, kwestie te są także istotne dla Inwestorów, planujących budowę i szukających odpowiedniego projektu domu.

Nowoczesna parterówka z obszernym garażem dwustanowiskowym oraz instalacjami, sprzyjającymi energooszczędnej eksploatacji może stanowić dla wielu osób bardzo atrakcyjną opcję wyboru, wpisującą się w przyjęte założenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej atutom  projektu „Dom w renklodach 15 (G2E) OZE” z kolekcji pracowni ARCHON+, zwracając uwagę zarówno na architektoniczne piękno bryły, atuty funkcjonalne, jak i innowacyjne rozwiązania, które czynią go bardziej energooszczędnym. Sprawdźmy, dlaczego warto bliżej zainteresować się tym projektem.

Projekty domów parterowych niezmiennie zachwycają Inwestorów, sprawiając, że chętnie decydują się na ich realizację, chcąc korzystać ze wszystkich atutów jednokondygnacyjnych wnętrz. „Dom w renklodach 15 (G2E) OZE” jest interesującą propozycją i przykładem tego, jak wyjątkowo może prezentować się parterowa bryła, oferująca mieszkańcom komfortową, płynnie połączoną z ogrodem przestrzeń. Nowoczesny charakter domu podkreśla kompozycja wykończenia, bazująca na połączeniu stonowanej kolorystyki tynków z okładzinami o strukturze drewna oraz betonu. Czterospadowy dach kryje płaska dachówka w odcieniu antracytowym. Garaż, który jest wysunięty przed frontową elewację, mieści dwa samochody. Przedłużenie jego płyty pozwoliło stworzyć nad wejściem praktyczne zadaszenie. Wnętrze domu charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością, oferując wyraźny podział na część dzienną i nocną, co jest kluczowe dla wygody użytkowania domu parterowego. Atutem projektu są także przewidziane w standardzie instalacje: wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompa ciepła, które sprzyjają energooszczędnej eksploatacji.

Parametry domu

powierzchnia domu: ok. 121 m2
powierzchnia garażu: ok. 35 m2
powierzchnia kotłowni: ok. 8 m2
program funkcjonalny: salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia,3 sypialnie, 2 łazienki, garderoba, kotłownia z funkcją pralni

min. wymiary działki: 21 x 26,8 m

 

Nowoczesne przeszklenia w roli głównej

Starannie zaplanowana przestrzeń dziennej części domu podkreśla funkcjonalne rozgraniczenie między salonem, jadalnią i kuchnią, przy jednoczesnym zachowaniu stylistycznej harmonii całego wnętrza. Ważną rolę odgrywa także naturalne światło, docierające do wnętrza przez odpowiednio rozmieszczone, duże przeszklenia, które nie tylko zwiększają estetyczny urok domu, ale również akcentują jego nowoczesny charakter. Ciekawym rozwiązaniem, które łączy funkcjonalność z designem, jest system przesuwnych drzwi tarasowych. Dzięki niemu wnętrze domu zostało płynnie zintegrowane z przyległym ogrodem.

Komfortowy salon i jadalnia z szerokim widokiem na ogród

Strefa wypoczynkowa to komfortowa przestrzeń, gdzie domownicy mogą spędzać razem wolny czas i gościć przyjaciół. W centrum salonu mieści się obszerna, narożna sofa, niski stolik kawowy oraz pufa. Użyta na wizualizacjach stonowana paleta barw w połączeniu z naturalnymi materiałami tworzy atmosferę sprzyjającą relaksowi, którą dodatkowo uatrakcyjnia widok na przydomową zieleń. Salon płynnie łączy się z jadalnią, w której znakomicie prezentuje się nowoczesny stół w zestawie z tapicerowanymi krzesłami. Lampa o minimalistycznej formie idealnie współgra z całością aranżacji, wprowadzając wieczorem klimatyczne światło. Z części wypoczynkowo – jadalnianej dostępny jest tarasowy podcień, oferujący atrakcyjne miejsce relaksu.

Funkcjonalna kuchnia ze spiżarnią

W kuchni, będącej sercem każdego domu, kluczowa jest jej dobra organizacja, która ułatwia przygotowywanie posiłków i przechowywanie produktów. W zaproponowanej na wizualizacjach aranżacji wyraźnie zaznaczono granicę strefy kuchennej poprzez przemyślane rozmieszczenie półwyspu, który służy zarówno jako barek śniadaniowy, jak i dodatkowa przestrzeń robocza. Elegancka kombinacja bieli, grafitu i drewna harmonizuje z kolorystyką strefy wypoczynkowo – jadalnianej. Ułatwieniem w użytkowaniu są wysokie szafki, w które wkomponowano urządzenia AGD oraz sąsiadująca z kuchnią spiżarnia.

Strefa nocna domu

Wnętrze „Domu w renklodach 15 (G2E) OZE” oferuje komfortową strefę nocną, czytelnie oddzieloną od części dziennej. Zaprojektowano w niej trzy jasne, ustawne sypialnie, gwarantujące idealne warunki do wypoczynku i nauki. Pokój rodziców dysponuje własną garderobą oraz ma bezpośredni dostęp do tarasu, co dodaje mu atrakcyjności.

Łazienka z miejscem zarówno na wannę, jak i prysznic, a także dwie umywalki, zlokalizowana została pomiędzy pokojami dzieci. W aranżacji nad szafką łazienkową przewidziano duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń, a zastosowane elementy wykończenia, w tym czarna armatura, podkreślająnowoczesny design.

Zaletą tego projektu jest efektywne wykorzystanie przestrzeni korytarza w części nocnej, gdzie zaplanowano miejsce na montaż licznych, pojemnych szaf. Mogą pomieścić nie tylko odzież, ale również różnego rodzaju małe urządzenia domowe, co ułatwi utrzymanie porządku. W układzie funkcjonalnym przewidziano również dodatkową łazienkę, a kotłownia została zaprojektowana tak, aby pełnić jednocześnie funkcję pralni, z osobnym wyjściem na zewnątrz, co jest kolejnym praktycznym rozwiązaniem.

Szczegółowe informacje o tym projekcie dostępne są na stronie ARCHON+. Oferta pracowni obejmuje także inne warianty projektów z rodziny parterowych „Domów w renklodach”, wśród nich propozycje z garażem jednostanowiskowym, bez garażu, a także parterówki ze strychem do adaptacji.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest