„Kierunek: rozwój” – czyli o tym, do czego może doprowadzić nas postęp
6 września 2023Czy rozwój jest ze swojej natury zawsze dobry i właściwy? A może nauka i technologia poszły za daleko? O pojęciu rozwoju oraz jego postrzeganiu w różnych obszarach naszego życia opowiedzą uczestnikom popularyzatorzy nauki i badacze, którzy pojawią się 14 września podczas wydarzenia przygotowanego przez Uniwersytet WSB Merito Chorzów.
„Kierunek: rozwój” to nowy projekt popularnonaukowy uczelni w formie wykładów online prowadzonych przez ekspertów uczelni oraz gości specjalnych. Osią tematyczną pierwszej edycji jest pojęcie rozwoju, które zostanie rozpatrywane w odniesieniu do całej gamy zagadnień z obszarów technologii, zarządzania, psychologii oraz rozwoju osobistego, pedagogiki czy socjologii.
Gościem specjalnym tegorocznych spotkań z nauką będzie Dawid Myśliwiec – doktor nauk chemicznych, autor książek popularnonaukowych i twórca internetowy działający od lat w serwisie YouTube na kanałach „Uwaga! Naukowy Bełkot” oraz „Wyłącznie Naukowy Bełkot”. Jego prelekcja „Czy nauka to nóż obosieczny?” będzie okazją do znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób jednoczesny rozwój nauki i coraz łatwiejszy dostęp do informacji – pomimo swoich oczywistych pozytywów – może oznaczać dla nas problemy.
Ponadto w ramach kilkugodzinnego bloku wykładowego spotkania poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu WSB Merito Chorzów: dr hab. Anna Wziątek-Staśko, dr Agnieszka Majewska-Kafarowska, Beata Adamczyk-Nowak, dr Adam Tworuszka oraz Kamil Zieliński. Dzięki wiedzy i doświadczeniu prowadzących uczestnicy dowiedzą się m.in.: czy rozwój osobisty zawsze jest nam potrzebny, jak reagować na feedback i pozyskiwać najlepsze informacje zwrotne, czym są psychologiczne uwarunkowania zależności i jak pozostać sobą, a także czy dzięki sztucznej inteligencji żyjemy już w przyszłości oraz czy rozwój człowieka to proces, który może trwać całe życie.
Webinary realizowane w ramach wydarzenia „Kierunek: rozwój” to godziny cennej i praktycznej wiedzy przekazywanej przez specjalistów z różnych obszarów. Wystąpienia skierowane są do wszystkich, którzy chcą obudzić w sobie jeszcze większą ciekawość świata, czerpiąc z dorobku nauki oraz współczesnej wiedzy, a także zdobyć nowe kompetencje w ramach dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.
Dostęp do prelekcji online jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie uczelni: https://bit.ly/3EgANem.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci